Dárkový poukaz

Chcete darovat let někomu blízkému, přátelům, rodině či obchodním partnerům? Zakupte si naši letenku s dárkovým poukazem.

Co je součástí letu? Vybrat typ letu

Helena vám se vším pomůže

Chcete
darovat let?

Vybrat typ letu
  • Vyberte typ letu
  • Zvolte počet pasažérů a pro každého vyplňte věnování
  • Dárkový poukaz vám hned pošleme na zadaný e-mail
  • Obdarovaný si zarezervuje místo a čas podle sebe
  • Po přistání vás dovezeme na místo startu
  • Vzhůru do oblak
1.

Vyberte typ letu

2.

Zvolte počet pasažérů

Počet pasažérů
-
+
Typ letu
Platnost od
07. 12. 2024
Platnost do
07. 12. 2025
Letenka č. FB0000
Cena za osobu:
Cena celkem:

Co je
součástí letu

Jak probíhá let
  • Uvítání s posádkou a seznámení s průběhem letu
  • V případě zájmu se můžete přípravy balónu aktivně účastnit
  • Přistání a slavnostní povýšení do „balonářského stavu“ s přípitkem
  • Let o délce cca 60 minut
  • Po přistání vás dovezeme na místo startu
  • V ceně letenky je i zákonné pojištění pasažéra

Proč letět s námi

Naši zkušení piloti kladou vaši bezpečnost na prvním místo.

Lety pouze za vhodného počasí, pro klidné nebeského dobrodružství.

Jedinečný zážitek pro každého, správný mix dobrodružství a pohody.

Poznejte Flyballoon

Často vás zajímá

Určitě máte spousty otázek, odpovědi na ty nejčastější si přečtete zde.

Všechny otázky
  • Jak probíhá let balónem?

    1. Rezervujete si svůj termín letu. 

    2. Nejprve si vše potvrdíme: naši piloti vás před plánovaným termínem letu telefonicky nebo SMS zprávou kontaktují a v závislosti na aktuálním počasí potvrdí realizaci či zrušení letu. V případě večerního letu Vám pilot let potvrdí v daný den mezi 12:00 – 14:00. Pro ranní lety platí potvrzení letu předcházející den v odpoledních až podvečerních hodinách (nejpozději do 21:00). V potvrzovací SMS / telefonátu se dozvíte přesný čas a místo setkání/startu. Není třeba chodit dříve, než je pilotem stanovený čas setkání.

    3. Setkání na místě startu: potkáme se na odletovém místě a řekneme si, jak vše proběhne (kde stát při nafukování, kdy nastoupit do balónu aj.). 

    4. Balón před vámi nafoukneme a vyletíme: příprava a nafouknutí balónu trvá cca 15 - 20 minut. Pilot a posádka vše nachystají a vše důkladně prověří. V případě zájmu se můžete přípravy balónu aktivně účastnit.

    5. Letíme: za letu můžete fotit, volat na lidi, ptát se pilota na nejrůznější otázky, ale hlavně si to musíte užít! Většinou let trvá kolem 60 minut. Let ale může pilot i zkrátit nebo prodloužit až o 15 minut, v závislosti na povětrnostních podmínkách a geografii terénu. Nejčastěji balón létá ve výšce od 150 do 500 metrů tak, abychom mohli pozorovat detaily na zemi. V případě, že budete mít přání letět výš a podmínky to dovolí, pilot Vás tam určitě rád vezme.

    6. Po přistání budete povýšeni do "balonářského stavu" a připijeme si na váš nový šlechtický titul a taky měkké přistání: v balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý, kdo poprvé letí balónem a šťastně se vrátí na zem, jako by se podruhé narodil. Proto musí být povýšen do ,,balonářského" stavu a podle tradice získává nový šlechtický titul.

    7. Na závěr vás odvezeme zpět na místo srazu: po úspěšném letu a také úspěšném dopití šampaňského nasedneme do doprovodného vozu a odjedeme zpět na místo startu. 

  • Co na sebe a s sebou?

    Mějte na paměti, že se celá akce odehrává v přírodě. Startuje se a přistává většinou na louce. Nejvhodnější je tedy sportovní oblečení tmavších barev (oblečení se může ušpinit) - jako na procházku do lesa. Obecně doporučujeme dlouhé kalhoty a s sebou jednu vrstvu na víc (po západu slunce se na místě přistání rychle ochlazuje). Důležitý je výběr bot: pevná sportovní obuv je nutností, výhodou je, pokud je nepromokavá. Je zakázáno letět v nazouvacích botách (Crocsy, pantofle, žabky) nebo botách na podpatcích. Po dobu letu libovolně foťte a filmujte - pro kameru, foťák i batůžek je v koši místa dost.

  • Může letět balónem kdokoliv? 

    NE. Tématu zdravotní způsobilosti se věnuje samostatná podstránka. Pokud mátě nějaké pochybnosti o vaší zdravotní kondici, prosíme, ověřte si jej. 
    Pár obecných pravidel: 
    - Každý pasažér musí být v dobré fyzické kondici. Musí být schopen přelézt hranu koše a vydržet stát po celou dobu letu. Je potřeba také vzít v úvahu tvrdší přistání.
    - Pokud má pasažér jeden z následujících problémů, let mu nedoporučujeme: nedávná operace, problém s kyčlemi, problémy s koleny a zády.

    - Let v těhotenství není doporučen z důvodů nárazu při přistání. Pasažérka může být z přepravy vyloučena. V případě zatajení této skutečnosti, nese sama plnou zodpovědnost. 

    - Pasažér pod vlivem alkoholu, omamných nebo psychotropních látek má let zakázán. Pilot má právo vyloučit z letu pasažéra, u kterého existuje podezření na výše uvedené skutečnosti.

    V případě, že pasažér přesto nastoupí do koše a popře tak svůj skutečný zdravotní stav pilotovi, bere na sebe veškerou odpovědnost.


    V případě, že se vás týká něco výše uvedeného, můžete vaši letenku předat někomu jinému - letenka je přenosná. Pokud letenku nechcete nikomu předat, můžete kontaktovat naše klientské centrum a vymyslíme pro vás řešení.

  • Jaké je vhodné oblečení? Je v balónu zima?

    Mějte na paměti, že se celá akce odehrává v přírodě. Startuje se většinou z louky, přistání může být na louku, nebo posekané pole. Nejvhodnější je tedy sportovní oblečení - jako na procházku do lesa.

    Teplota za letu v balónu je jako na zemi. Létá se většinou do výšky 1000m nad terénem, proto není nutné nijak zvlášť teplé oblečení.

  • Jakou lokalitu zvolit pro let balónem?

    Můžete si zvolit jednu ze standardních startovních lokalit. Zde bude zajištěno dostatečné množství termínů pro Váš let.

    Privátní lety si mohou zvolit také lokalitu ze seznamu odletových míst. Pokud ale zákazník má vlastní přání na odletové místo, můžeme po domluvě letět dle Vašeho přání.

    V případě speciálních letů, vyhovíme zákazníkovi dle jeho přání.

  • Kdy lety balónem probíhají?

    Z důvodu termického proudění, které je pro balón nebezpečné, balóny létají pouze cca 2 hodiny po východu slunce a 2 hodiny před západem slunce. V tuto denní dobu je atmosféra stabilní a let balónem je klidný a bezpečný.

  • Kdo může letět?

    Každý pasažér musí být v dobré fyzické kondici. Musí být schopen přelézt hranu koše a vydržet stát po celou dobu letu. Je potřeba také vzít v úvahu tvrdší přistání.

    Veškeré informace jsou sepsány v tomto dokumentu: Informace o zdravotní způsobilosti (https://www.flyballoon.cz/zdravotni-zpusobilost/).

    Pokud má pasažér jeden z následujících problémů, let mu nedoporučujeme: nedávná operace, problém s kyčlemi, problémy s koleny a zády, těhotenství.

    Pasažér pod vlivem alkoholu, omamných nebo psychotropních látek má let zakázán. Pilot má právo vyloučit z letu pasažéra, u kterého existuje podezření na výše uvedené skutečnosti.

    V případě, že pasažér přesto nastoupí do koše a popře tak svůj skutečný zdravotní stav pilotovi, bere na sebe veškerou odpovědnost.

    V případě, že máte jeden z výše uvedených problémů, můžete Vaši letenku předat někomu jinému - letenka je přenosná. Pokud letenku nechcete nikomu předat, můžete kontaktovat naše klientské centrum a vymyslíme pro Vás řešení.

  • Jak probíhá let balónem?

    1. Potkáme se na odletovém místě a řekneme si, jak let probíhá

    Několik hodin před letem Vás bude pilot kontaktovat na Vaše uvedené telefonní číslo. Na základě nejnovějších předpovědí, které pilot má se dozvíte přesný čas a místo srazu.

    Na startovním místě se dozvíte, co přesně dělat, když balón startuje, během letu a hlavně při přistání.

    2. Balón před Vámi nafoukneme a vyletíme

    Příprava a nafouknutí balónu trvá cca 15 - 20 minut. Pilot a posádka vše nachystají a vše důkladně prověří. V případě zájmu se můžete přípravy balónu aktivně účastnit.

    3. Za letu můžete fotit, volat na lidi, ptát se pilota na nejrůznější otázky, ale hlavně si to musíte užít!

    Většinou let trvá kolem 60 minut. Let ale může pilot i zkrátit nebo prodloužit o 15 minut, v závislosti na povětrnostních podmínkách a geografii terénu. Nejčastěji balón létá ve výšce od 150 do 500 metrů tak, abychom mohli pozorovat detaily na zemi. V případě, že budete mít přání letět výš a podmínky to dovolí, pilot Vás tam určitě rád vezme.

    4. Po přistání budete povýšeni do "balonářského stavu" a připijeme si na Váš nový šlechtický titul a taky měkké přistání

    V balónovém létání máme mnoho tradic a jedna z nich říká, že každý, kdo poprvé letí balónem a šťastně se vrátí na zem, jako by se podruhé narodil. Proto musí být povýšen do ,,balonářského" stavu a podle tradice získává nový šlechtický titul.

    5. Na závěr Vás odvezeme zpět na místo srazu

    Po úspěšném letu a také úspěšném dopití šampaňského nasedneme do doprovodného vozu a odjedeme zpět na místo startu.


    Po každém letu budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu, kterou můžete i s Vašimi fotografiemi zaslat na: info@flyballoon.cz.

  • Mohu letět balónem, když jsem těhotná? 

    Jestli čekáte miminko, tak v první řadě gratulujeme, avšak let balónem prosíme v této životní fázi raději vynechejte. Let nedoporučujeme ani v začátcích těhotenství, po 20tt už vůbec ne. Je to proto, že ne všecha přistání jsou měkká, může se stát, že balón prudce narazí do země nebo se koš při přistání překlopí. 

    V případě, že pasažérka nastoupí do koše, aniž by o svém těhotenství informovala pilota (a ten ji, bohužel, z letu vyloučil), bere na sebe veškerou odpovědnost.

  • Smí do balónu děti? 

    Samozřejmě, rádi svezeme i malé pasažéry, pokud dovršili alespoň 7 let věku a 120 cm výšky. Výškový limit je nastaven kvůli hraně koše, aby přes ni děti viděly. Děti do 15 let musí doprovázet dospělá osoba. 

    S menšími dětmi nelétáme, protože se často bojí hukotu hořáku a hodinové stání v koši je pro ně namáhavé a dlouhé. Z bezpečnostních důvodů není možné držet dítě v náruči po dobu letu. 

  • Proč byl můj let zrušen? 

    Počasi považujeme za našeho přítele, protože díky němu je každý let jedinečný, ale bohužel ho nemůžeme ovlivnit. To znamená, že piloti mají právo zrušit let, když povětrnostní podmínky nejsou pro let příznivé a mohou ovlitvnit bezpečnost letu.

    Všichni naši piloti jsou velmi zkušení a rozhodují o tom, zda je možné letět. Nikdo z personálu nezpochybňuje úsudek pilota, a prosímte o to samé i naše pasažéry.  Nechceme, aby byl jakkoliv vyvíjen tlak na pilota, aby let provedl (na úkor bezpečnosti našich pasažérů). Naši piloti vždy kladou vaši bezpečnost na první místo. Při zrušení letu (během finálního potvrzení letu, nebo příležitostně na místě startu), pilot obvykle nabídne vysvětlení proč. Nejčastějšími důvody jsou: silný vítr, déšť, nízká oblačnost a nízká dohlednost, rychlý vznik bouřek. 

    Naši piloti se rozhodnou letět na základě nejrelevantnější a nejaktuálnější dostupné předpovědi (pracují s několika zdroji meteo informací) těsně předtím, než podají rozhodnutí o vykonání letu. Mnohdy se počasí v době   rozhodnutí o letu jeví jako ideální, nebo naopak zcela marné, ale mezi rozhodnutím a letem je ještě několik hodin, kdy se může vše změnit. 

    Závěrem lze dodat, že někdy se reálné povětrnostní podmínky mohou vyvrbit jinak, než se předpovídalo. Takové situace jsou nám obvláště líto, ale vždy platí staré balonářské pořekadlo: "lepší je stát pevně nohama na zemi a přát si být ve vduchu, než být ve vzduchu a přát si být na zemi". 

  • Můj let byl zrušen, ale na obloze vidím balóny. Proč? 

    Rozhodnutí našeho pilota zda letět, nesouvisí s tím, jak se rozhodnou ostatní balonáři. Naši piloti zvažují všechny faktory počasí a dělají vlastní rozhodnutí, přičemž vždy kladou vaši bezpečnost na první místo.

    Druhý balón mohl mít lepší ochranu při startu před větrem v tomto konkrétním směru větru. Také to může to být soukromý balón (nikoliv balón s komerčním letem jako ten náš) a mohou legálně létat za mnohem horší viditelnosti než balóny s licencí na veřejnou dopravu. Soukromé balóny jsou také obecně mnohem menší, a proto se snadněji nafukují a přistávají. Může jít také o cvičební let pilota ve výcviku, kteří musí trénovat i v horších podmínkách, než je běžné pro let s pasažéry. 

  • Proč musím být v dobré fyzické kondici? 

    Zážitek letu balónem je naprosto jedinečný a chtěli bychom, abyste si ho užili naplno a vzpomínali na něj s radostí.

    Pokud momentálně procházíte rekonvalescencí po úraze či operaci, nebo využíváte kompenzační pomůcky jako berle, francouzské hole aj., let balonem pro vás bohužel není vhodný. 

    Proč? Let balónem je totiž mnohem více než jen stání v koši. Vyžaduje aktivní účast při přistávacím manévru, kdy musíte udržovat váhu na nohách a pohybovat se s košem. Pokud se stane, že se koš převrátí - což se někdy stává, ale není to nebezpečné - je důležité uchopit madlo a udržet se, aby nedošlo k pádu na ostatní pasažéry pod vámi.

    Pilot má právo vyloučit vás z letu balónem, pokud je váš zdravotní stav v rozporu s výše uvedeným. Nejde jen o vaši bezpečnost, ale i o bezpečí ostatních pasažérů. 

  • Mohu letět, když používám pohybové kompenzační pomůcky? 

    Je nám líto, ale pokud využíváte pohybové kompenzační pomůcky, jako jsou berle, francouzské hole aj., let balonem pro vás NENÍ vhodný. Během chystání či balení balónu potřebujeme občas pomoct, někdy také jen tím, že se rychle přesunete z místa na místo. Let sám o sobě je kromě toho mnohem více než jen stání v koši. Vyžaduje aktivní účast při přistávacím manévru, kdy musíte udržovat váhu na nohách a pohybovat se s košem. Pokud se stane, že se koš převrátí - což se někdy stává, ale není to nebezpečné - je důležité uchopit madlo a udržet se, aby nedošlo k pádu na ostatní pasažéry pod vámi.

    Pilot má právo vás z letu balonem vyloučit na místě startu bez náhrady. Proto si vaši účast, prosíme, dobře promyslete a případně letenku prosím věnujte někomu jinému. Je přenosná. 

Všechny otázky