Informace o letu

horkovzušným balónem

Kdy lety probíhají?

Ačkoliv můžete letět po celý rok (za vhodného počasí), hlavní sezóna vyhlídkových letů nastává od dubna do října. V tomto období bývají povětrnostní podmínky nejvhodnější a my jedeme na maximum. Termíny jsou v sezóně flexibilní – můžete si vybrat let ve všední den, o víkendu nebo dokonce během svátků. Pokud chcete letět i mimo sezónu, tedy od listopadu do března, nabízíme tuto variantu pouze pro Privátní let.

Jaké počasí je vhodné?

Je nutno počítat s tím, že lety balónem jsou závislé na příznivém počasí. S přihlédnutím k tomu, že Vaše bezpečnost je u nás na prvním místě, provádíme lety pouze za následujících podmínek: vítr musí foukat od 1,5m/s do 5 m/s a ne více, existuje také limit i pro tzv. nárazy, nesmí pršet nebo sněžit, dohlednost musí být minimálně 5 km, nesmí být vydána výstraha na bouřky.

Konečné rozhodnutí o realizaci letu je vždy na pilotovi balónu, který je zodpovědný za provedení bezpečného letu. Pokud se pilot rozhodne zrušit let pro nepříznivé pošasí, mějte na paměti, že je to vždy v první řadě pro bezpečnost Vás – pasažérů! Prosíme, respektujte a nezpochybňujte toto rozhodnutí.

Jak rezervovat let?

Prémiový let balónem

Po obdržení letenek si svůj let rezervujte v online rezervačním systému na naší webové stránce v sekci Rezervace - www.flyballoon.cz/letenka. Rezervovat si můžete vždy pouze jeden termín letu a v případě neuskutečnění letu si následně vyberete rezervovat náhradní termín. Pozor, nezapomeňte na let přihlásit všechny osoby/letenky. Pokud v nabídce nenaleznete lokalitu a termín, který Vám vyhovuje, můžete požádat o naplánování jiného letu e-mailem na adrese info@flyballoon.cz. Pro uskutečnění letu musí být „letové počasí“ a koš musí být naplněn na minimální přistávací hmotnost (tj. alespoň 5 z 6 osob, nebo 14 z 16). Rezervace Vašeho letu je závazná. Rezervaci letu lze zrušit nejpozději 72 hodin před plánovaným letem.

Privátní let balonem

V případě rezervace Privátního letu nás prosím kontaktuje na telefonním čísle +420 733 608 101 nebo
napište e-mail na info@flyballoon.cz.

UPOZORNĚNÍ: Vždy nám dejte vědět o jakémkoliv případném tělesném nebo zdravotním handicapu
dopředu při rezervaci Vašeho letu.

Jak let probíhá?

  1. Nejprve si vše potvrdíme - naši piloti Vás před plánovaným termínem letu telefonicky nebo SMS zprávou kontaktují a v závislosti na aktuálním počasí potvrdí realizaci či zrušení letu. V případě večerního letu Vám pilot let potvrdí v daný den mezi 12:00 – 14:00. Pro ranní lety platí potvrzení letu předcházející den v odpoledních až podvečerních hodinách (nejpozději do 21:00). V potvrzovací SMS / telefonátu se dozvíte přesný čas a místo setkání/startu. Není třeba chodit dříve, než je pilotem stanovený čas setkání.
  2. Na místě startu se seznámíte se s pilotem a posádkou. Po krátkých přípravách se nafukuje balón. Celá příprava balónu k letu je cca 20 až 30 min. Vyhlídkový let balónem trvá okolo 1 hodiny (pohybuje se dle podmínek na přistání v rozmezí od 45 do 75 min).
  3. Trasa letu je neznámá. Balón letí vždy ve směru větru a finální místo na přistání hledá pilot až v poslední fázi letu. Balón sleduje doprovodné vozidlo, které zajišťuje návrat pasažérů, posádky a balónu zpět na místo startu. Po přistání probíhá tradiční křest vzduchoplavců a přípitek sektem, obdržíte i něco na památku. Pokud jsou pasažéři ochotni, mohou býti nápomocni posádce při nafukování a balení balónu. Vaše malá výpomoc Vám uršitě obohatí zážitek a budete si moct balón takzvaně osahat.
  4. Následuje návrat na místo přistání, kde se rozloučíme.
  5.  Na celou akci prosím počítejte alespoň se 3 hodinami Vašeho času.

Jak vysoko poletíme?

Letíme nejčastěji v rozmezí 150 až 300 m nad zemí, kde budete mít nejlepší rozhled na krajinu. Ale řídíme se případným přáním pasažérů a můžeme letět vysoko (až 1 000 m.n.z) a rozhlédnout se daleko do kraje. Samozřejmě vše při dodržení leteckých předpisů a  pověrnostních podmínek v době letu.

Co si vzít s sebou na let?

Na let doporučujme spíše sportovní a starší, tmavší oblečení (může se ušpinit) a na hlavu kšiltovku, která Vás bude chránit před sálajícím teplem hořáků. Pevná sportovní obuv je nutností, výhodou je, pokud je nepromokavá! Je zakázáno letět v nazouvacích botách (Crocsy, pantofle, žabky) nebo botách na podpatcích. Neoblékejte se nějak tepleji, stačí si vzít to stejné, jako byste šli například na procházku do lesa. Po dobu letu libovolně foťte a filmujte.

Těšíme se na Vás, přejeme Vám šťastný let a měkké přistání! - Team FlyBalloon