Jak probíhá let

1. krok

Koupě letenky a rezervace letu

Vše začíná koupí letenky. Tu můžete buďto sami využít nebo ji někomu věnovat. Letenka je přenosná. Se zakoupenou letenkou si můžete rezervovat jednotlivé lety v rezervačním systému s Vaším číslem letenky. Po samotné rezervaci už jen stačí počkat na Váš termín letu.

V den letu Vás bude kontaktovat pilot a v případě vhodného počasí Vám sdělí přesné místo a čas srazu. (V případě ranního letu Vás bude informovat večer den předem.)

Pokud počasí nebude vyhovující k letu, plánovaný let bude zrušen a Vy se můžete registrovat na let jiný.

Rezervaci můžete uskutečnit buď online skrz rezervační systém, emailem: info@flyballoon.cz, nebo telefonicky na čísle: +420 733 608 101.

15-20 min

Setkání s pilotem a start

Ve smluvený čas se setkáme na startovním místě a řekneme si, jak let probíhá. 

Dozvíte se, jak bude přesně let probíhat a bezpečnostní instrukce. CO dělat, když se balón nafukuje, během letu a hlavně při přistání.

Balón před Vámi nafoukneme a vyletíme

Příprava a nafouknutí balónu trvá cca 15 - 20 minut. Pilot a posádka vše nachystají a vše důkladně prověří. V případě zájmu se můžete přípravy balónu aktivně účastnit.

60 min

60 min

Let

Za letu můžete fotit, volat na lidi, ptát se pilota na nejrůznější otázky, ale hlavně si to musíte užít!

Většinou let trvá kolem 60 minut. Let ale může pilot i zkrátit nebo prodloužit o 15 minut, v závislosti na povětrnostních podmínkách a geografii terénu. Nejčastěji balón létá ve výšce od 150 do 500 metrů tak, abychom mohli pozorovat detaily na zemi. V případě, že budete mít přání letět výš a podmínky to dovolí, pilot Vás tam určitě rád vezme.

20 min

Přistání

Po přistání budete povýšeni do "balonářského stavu" a připijeme si na Váš nový šlechtický titul a taky měkké přistání.

Že Vám to moc nedává smysl? Je to jedna z balonářských tradic, která se dělá skoro na celém světě. Více prozradíme až po samotném letu.

20-40 min

Návrat na místo srazu

Po úspěšném letu a také úspěšném dopití šampaňského nasedneme do auta, které nás bude celý let následovat a odjedeme z místa přistání na místo startu.

Po každém letu budeme rádi za Vaši recenzi, kterou můžete i Vašemi fotografiemi zaslat na: info@flyballoon.cz

FlyBalloon

Rádi Vám zodpovíme všechny dotazy, pomůžeme při koupi letu, nebo s Vámi provedeme rezervaci letu.

+420 733 608 101
info@flyballoon.cz

Potřebujete poradit? 
​​​​​​​Kontaktujte nás